Ботев и Лудогорец играха до гол за „орлите“ върху картофената нива във Враца

System Administrator
Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели!

Лудогорец стигна до успех с 1:2 при гостуването си на Ботев Враца, ден след като срещата бе отложена поради тежкия снеговалеж и въпреки кошмарното състояние на игрището.

„Орлите“ триумфираха с гол отвъд добавеното време от 6 минути на втората част, което предизвика бунт сред малобройната домакинска публика, събрала се между преспите. Пиерос Сотириу реализира в 97′ на срещата, за да помогне отново на своя тим.

Мирослав Маринов междувременно даде аванс на домакините още в 3′, а десетина минути по-късно Алекс Сантана изравни след сериозна неразбория пред вратата на съперника.

Победата за Лудогорец означава, че клубът вече има преднина от 6 точки пред ЦСКА, след като във „Вечното дерби“ „червените“ завършиха наравно с Левски.