България допусна загуба от Швейцария при юношите на наводнения терен на стадион „Славия“

MYnews
Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели!

Швейцария затвърди позицията си на фаворит в групата на България от квалификациите за Европейското първенство за младежи до 21 години, след като си тръгна с трите точки от стадион „Славия“.

„Младите лъвове“ инкасираха втора загуба от старта на този цикъл, но изходът на този двубой можеше да е доста по-различен, тъй като гол на нашия тим бе отменен минути преди „часовникарите“ да вкара победното попадение.

Кастриот Имери стреля по прекрасен начин от пряк-свободен удар в 45′, за да даде безценното предимство на своя тим.

Игрището бе в много лошо състояние след изминалите няколко дни, в които вали над столицата. На доста места по терена се бяха образували локви, които спираха движението на топката, а това повлия негативно и на двата отбора.

След края на срещата селекционерът Александър Димитров не скри разочарованието си, че „основният приоритет е да пращаме футболисти за първия отбор“.

Тимът ни заема временно втората позиция в групата с 6 точки в актива си, но отборите на Нидерландия и Уелс са съответно с по 2 и 1 мач по-малко и с по 4 точки всеки. Към този момент и Молдова има шанс да ни изпревари, ако спечели домакинството си на Гибралтар (0:0 през първото полувреме).