Ново попълнение донесе победата на Милан срещу Сампдория

MYnews
Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели!

Милан победи с 1:0 в гостуването си на Сампдория в мач от първия кръг на Серия А за сезон 2021/2022. Победното попадение отбеляза Браим Диас в 9-ата минута след асистенция на Давиде Калабрия.

В петата минута Фабио Куалярела засече от място с глава след корнер, но в аут.

При ответната атака Майк Майнан изведе Рафа Леао с далечен пас по лявото крило, португалецът отправи изключително силен изстрел по диагонала, но Аудеро спаси.

В 9-ата минута Давиде Калабрия открадна на десния фланг топката, напредна до аутлинията, където продължи пътя ѝ към непокрития в наказателното поле Браим Диас, който с прецизен удар по земя подпали ръкавиците на Емил Аудеро, откривайки резултата за 0:1.

4 минути след това Антонио Кадрева отговори с диагонален шут към десния ъгъл, ала мерникът му изневери.

Маноло Габиадини изпълни пряк свободен удар в 17-ата минута, но Майнан внимаваше и изби в корнер, след който обаче не произлезе нищо.

В 62-ата минута Калабрия напредна през центъра и шутира силно с левия крак, но малко встрани.

Анте Ребич бе на косъм да удвои преднината на Милан в третата минута на добавеното време, но ударът му към долния ляв ъгъл профуча на сантиметри покрай лявата греда.