Бразилия разби Германия на Олимпийските игри - Ричарлисон с хеттрик - Мойте новини

Бразилия разби Германия на Олимпийските игри – Ричарлисон с хеттрик

MYnews
Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели!

Бразилия победи Германия с 4:2 в първа среща за двата тима от олимпийския турнир по футбол на Игрите в Токио. В мача имаше и българско участие, тъй като Георги Кабаков беше четвърти съдия на двубоя в Йокохама.

Срещата започна вихрено за бразилците и те поведоха още в седмата минута с попадение на Ричарлисон (1:0). Отново той удвои в 22-ата (2:0), а в 30-ата оформи хеттрика си (3:0). „Селесао“ можеше да вкара и четвърти гол в продължението на първата част, но Маеус Куня пропусна да отбележи от дузпа след добра намеса на Флориан Мюлер.

Германците намалиха резултата (1:3) в 57-ата минута с попадение на Надием Амири, но шест минути по-късно останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Максимилиан Арнолд.

Това обаче не попречи на европейците да вкарат още един гол за 2:3, дело на Рагнар Ахе в 83-ата минута. В продължението на мача Паулиньо оформи крайното 4:2.

Бразилия поведе в групата с 3 точки и по-добра голова разлика от втория Кот д’Ивоар (3 точки и 2:1 г.р.). На трето и четвърто място са Германия и Саудитска Арабия.