Рома позволи на Каляри да се измъкна от зоната с изпадащите

MYnews
Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели!

Каляри победи Рома с 3:2 и по този начин успя да излезе от зоната на изпадащите в Серия А.

Гръцкият национал Харалампос Ликоянис даде преднина на сардинския клуб в четвъртата минута на мача, но в 27-ата минута Рома изравни чрез Карлес Перес.

Разван Марин възстанови преднината на Каляри в 57-ата минута, а седем минути по-късно асистира на Жоао Педро за 3:1, след като Фабио Фачо намали на 3:2 в 67-ата минута.

Каляри, след три поредни победи, излезе от зоната на изпадащите на 17-о място.

Освен Кротоне и Парма, които вече са практически са в Серия Б, няколко отбора в последните кръгове ще се борят за оцеляване. Каляри е 17-и с 31 точки, както и 18-ият Беневенто и 16-ият Торино, а нито Специя на 15-то място (33), нито Фиорентина на 14-то място (34) са в безопасност.

За Рома това е трети мач без победа и те са на седмо място с 55 точки, три по-малко от градския съперник Лацио на шесто място.